Niziny Trackie

Obszar Niziny Trackiej obejmuje środkową część niziny, a także część góry Sakar. Charakteryzuje się klimatem umiarkowanie kontynentalnym i korzystnym rozkładem opadów. Typowe bułgarskie wina z tego regionu to Mavrud, Rubin, Melnik, Misket, Tamyanka i Pamid.

Dolina Róż położona jest pomiędzy Stara Płaniną a Sredną Górą i produkuje głównie wytrawne białe wina. Dolina Róż jest miejscem narodzin czerwonego misketu – odmiany białych winogron o różowej skórce, z której powstają białe, aromatyczne wina podobne do win z rodziny Muskat. Do najbardziej znanych odmian winorośli w regionie należą Merlot, Cabernet Sauvignon i Riesling.

Nizina Naddunajska obejmuje południowy brzeg Dunaju i charakteryzuje się klimatem umiarkowanym kontynentalnym z gorącym latem i słonecznymi dniami. Powszechnie uprawianymi winogronami na tym obszarze są Merlot, Pamid, Cabernet Sauvignon, Gamza i Muscat Otonel.

Region Wybrzeża Morza Czarnego charakteryzuje się łagodną jesienią, która pozwala na uprawę odmian białych o dużej zawartości cukru. Najbardziej popularne wina w regionie to Dimyat, Muscat Otonel i Sauvignon Blanc. Co się tyczy win czerwonych, zdecydowaną gwiazdą regionu to Pinot Noir.

Dolina Strumy obejmuje dolinę rzeki Struma i jest częścią historycznego regionu Macedonii. Klimat jest typowo śródziemnomorski, z łagodnymi, deszczowymi zimami i gorącymi latami. Typowe, tradycyjnie uprawiane tu odmiany winorośli to Melnik, Cabernet Sauvignon i Merlot.

Finansowane przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami autora(autorów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Ani Unia Europejska, ani organ przyznający nie mogą ponosić za nie odpowiedzialności.