Dni Stolicy 2023

Wilno tradycyjnie wita jesień specjalnym wydarzeniem zwanym „Dniami Stolicy”, które trwa trzy dni. W jego trakcie Aleja Giedymina w samym sercu miasta wypełniona wilnianami i gośćmi „tętni życiem”.

To nie jest wiejski jarmark ani targ! To miejsce aktywności kulturalnej i twórczych pomysłów, gdzie zaspokajane są wszelkiego rodzaju potrzeby, spełniają się życzenia i fantazje. Spotykają się tu sąsiedzi, przyjaciele i goście miasta. Jest to też sposób wyrażania się wilnian! W tętniącej życiem alei znajdują się aż cztery przestrzenie aktywności:

  • Ulica sztuki i muzyki
  • Lokalizacja stylu
  • Ścieżka pysznych upominków
  • Przestrzeń aktywnego wypoczynku

Nasz pawilon mieścił się w „Przestrzeni aktywnego wypoczynku”. Dlaczego? Bo chcieliśmy być wyjątkowi! Udało nam się to z nawiązką, gdyż zespół promo uwijał się jak „pszczółka” częstując uczestników wydarzenia. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ekologiczna kombucha i zimna herbata na bazie naturalnych przecierów owocowych. Ponieważ dzień był słoneczny i ciepły, mieszkańcy po ćwiczeniach chętnie odświeżali się, kosztując oferowane przez nas napoje.