“Galvaspilsētas dienas 2023”

Lietuvas galvaspilsēta tradicionāli sagaida rudeni ar īpašiem pilsētas svētkiem “Sostinės dienos”/ “Galvaspilsētas dienas”, kuri ilgst pat trīs dienas. Svētku laikā Viļņas sirdī esošajā Gedimina prospektā vienkārši “dūc” Viļņas iedzīvotāji un pilsētas ciemiņi.

Tas nav lauku gadatirgus vai komerciāls tirgus placis! Šeit ir – aktīvu kultūras izdarību un radošu ideju vieta, kurā tiek apmierinātas dažādas vajadzības, vēlmes vai fantāzijas. Šajos svētkos satiekas kaimiņi, tuvi draugi un ciemojas pilsētas viesi. Tas ir – Viļņas iedzīvotāju izteiksmes veids! Rosīgajā prospektā ir ierīkotas pat 4 darbību vides:

  • Mākslas un mūzikas iela
  • Stila lokācija
  • Gardu ciemakukuļu ceļš
  • Aktīva brīvā laika vide.

Mūsu paviljons bija ievietots “Aktīvā brīvā laika vidē”. Kādēļ? Jo vēlējāmies būt vienreizēji! Un mums tas izdevās pat ļoti labi, jo promo komanda, cienājot svētku dalībniekus, rosījās kā “bitītes”. Sevišķi populāra bija ekoloģiskā kambuča un aukstā dabīgo augļu biezeņu tēja. Tā kā diena bija saulaina un silta, pilsētnieki pēc pasportošanas labprāt atsvaidzinājās un izbaudīja mūsu piedāvātos dzērienus.