Galvenās vīnogu šķirnes

Vietējās vīnogu šķirnes

Mavrud

Tiek uzskatīts, ka „Mavrud” sarkano vīnogu šķirnes aizsākumi meklējami senajā Trāķijā, ko gadsimtiem ilgi audzēja tikai senās Filipopoles apgabalā uz ziemeļiem no Rodopas kalna. Parasti šo šķirni izmanto vīna pagatavošanai tumšā un piesātinātā krāsā ar maigu garšu. Tās audzēšana ir sarežģīta, kam jāpievērš īpaša uzmanība. Tomēr „Mavrud” ražoto vīnu unikālās īpašības ir pūļu vērtas!

Melnik

„Melnik” ir sarkano vīnogu šķirne, kas audzēta Strumas upes ielejas apvidū, kurā raksturīgs tipisks Vidusjūras klimats. Kā vēsta leģenda, no „Melnik” šķirnes vīnogām darinātais vīns bijis viens no Vinstona Čērčila iecienītākajiem vīniem. No šīs šķirnes tiek ražoti spēcīgākie vīni ar bagātīgu saturu, eksotisku smaržu un maigiem tanīniem.

Gamza

Kopš seniem laikiem kultivētā „Gamza” vīnogu šķirne vairākās Balkānu valstīs ir pazīstama arī ar nosaukumu „Kadarka”, kas vislabāk aug Donavas reģionā. Vīnu raksturo spilgta, dzirkstoši sarkana krāsa ar patīkamu augļu garšu un valdzinošu svaigumu. Šķirnei ir nepieciešami īpaši klimatiskie apstākļi, tādēļ to audzē galvenokārt Donavas līdzenumā.

Dimyat

„Dimyat” vīnogu šķirne, kas pazīstama ar tās smaržīgajām vīnogām, tikusi audzēta gadsimtiem ilgi Melnās jūras reģionā. Šīs šķirnes ražotajiem vīniem ir salda garša, stiprs aromāts un gaiša dzintara krāsa. Šķirne nogatavojas septembra beigās. Un ir viena no populārākajām Melnās jūras reģionā audzētajām šķirnēm.

Pamid

Kā vēsta leģenda, senie trāķieši bija kaislīgi „Pamid” vīna cienītāji, kuram raksturīgs patīkams svaigums un augļu garša. Gadsimtiem ilgi to plaši kultivējuši trāķieši, un mūsdienās to audzē galvenokārt Trāķijas zemienē.

Rubin

Šai šķirnei, kas ir veiksmīgs „Syrah” un „Nebiolo” vīnogu šķirņu krustojums, piemīt tipiska tumši purpursarkana krāsa, un pārsvarā tiek stādīta Trāķijas zemienes reģionā uz robežas ar Strandžas kalniem. „Rubin” vīnogu šķirnes vīniem ir raksturīga bagātīga garša un krāsa. Izmēģiniet, un jūs būsiet pārsteigti! Turklāt šajā augšanai labvēlīgajā reģionā tiek audzētas arī „Syrah”, „Cabernet Sauvignon”, „Merlot”, „Cabernet Fran”, „Chardonnay” un „Sauvignon Blanc” vīnogu šķirnes.

Starptautiskās vīnogu šķirnes

Syrah

„Syrah” šķirnes vīni ir spilgti sarkanā krāsā ar violetām nokrāsām. Intensīvs nogatavojušos ogu aromāts, kurā jūtamas tabakas un elegantā franču ozola notis. Piesātināta un maiga garša ar bagātīgu garšu buķeti, ilgstošu nobeigumu un samtainu pēcgaršu.

Cabernet Sauvignon

„Cabernet Sauvignon” šķirnes vīniem piemīt rubīnsarkana krāsa ar purpursarkanu nokrāsu. Intensīvs aromāts, kurā apvienotas sarkano un melno ogu notis. Vīna nogatavināšana ozolkoka mucās piešķir elegantas vaniļas un eksotisku garšvielu notis. Parasti pamatgaršā jūtama sabalansēta, eleganta un aicinoša garša ar maigu nobeigumu

Merlot

„Merlot” šķirnes vīniem piemīt piesātināta purpursarkana krāsa. Aromātā apvienotas koncentrētas melno augļu, plūmju, ķiršu ievārījuma, garšvielu vaniļas notis ar zemes smaržas niansēm. Garša harmoniska un intensīva, pamatgaršā jūtami samtaini tanīni ar pilnīguma pēcgaršu.

Cabernet Franc

„Cabernet Franc” šķirnes vīniem ir bagātināta un piesātināta violeta krāsa. Vīnam piemīt klasisks un harmonisks aromāts, kurā apvienoti koncentrētu garšvielu, melno piparu, melno augļu un izsmalcināta franču ozola toņi. Vīnam raksturīga pilnīguma, saldenas un samtainas garšas harmonija, kas mijas ar intensīvu aromātu un izcilu garšas nobeigumu.

Chardonnay

„Chardonnay” vīniem raksturīga intensīva dzeltenzaļa krāsa. Koncentrēts un harmonisks citrusaugļu, persiku, vaniļas un grauzdiņu aromāts. Sabalansētas un elegantas garšas buķete apvienojumā ar pilnīguma un maigo svaigu citrusaugļu intensīvo garšu rada noturīgu un patīkamu pēcgaršu.

Sauvignon Blanc

„Sauvignon Blanc” vīniem raksturīga patīkama dzeltenzaļa krāsa. Izteikts aromāts, kurā jūtamas zaļo piparu, zālaugu un citrusa nianses, ko papildina zaļā persika garšas nokrāsas. Maiga, patīkama garša, kam piemīt pilnīguma un izteikta svaiguma pieskaņa ar ilgstošu garšas noturību, kas papildina labo „Sauvignon Blanc” garšu.

Eiropas Savienības finansējums
Izteiktie viedokļi ir tikai autoru viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Pētniecības izpildaģentūras (REA) uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne piešķīrēja iestāde nenes atbildību par tiem.