Pagrindinės vynuogių rūšys

Vietinės vynuogių veislės

Mavrud

Manoma, Mavrud, datuojama senovės Trakijoje, yra raudonųjų vynuogių veislė, kuri šimtmečius buvo auginama tik senovės Filipopolio vietovėje, į šiaurę nuo Rodopų kalnų masyvo. Iš šios veislės dažniausiai gaminami tamsios ir sodrios spalvos bei švelnaus skonio vynai. Šios vynuogių veslės auginimas yra sunkus ir reikalauja ypatingo dėmesio. Tačiau išskirtinės Mavrud gaminamų vynų savybės vertos visų pastangų!

Melnik

Melnik yra raudonųjų vynuogių veislė, auginama Strumos upės slėnyje, kuriai būdingas tipiškas Viduržemio jūros klimatas. Pasak legendos, Melnik vynas buvo vienas mėgstamiausių Winstono Churchillio vynų. Iš šios veislės gaminami stipresni vynai su sodria tekstūra, egzotiškais kvapais ir švelniais taninais.

Gamza

Nuo seno auginama Gamza vynuogių veislė, daugelyje Balkanų šalių dar vadinama „Kadarka“. Labiausiai papilitusi ir auginama Dunojaus regione. Vynas pasižymi ryškia, putojančia raudona spalva, maloniu vaisiniu skoniu ir kerinčiu gaivumu. Veislei reikalingos specifinės klimato sąlygos, dėl kurių ji daugiausia auginama Dunojaus lygumoje.

Dimyat

Dimyat vynuogių veislė, žinoma dėl savo kvapnių vynuogių. Ji šimtmečius buvo auginama Juodosios jūros regione. Iš Dimyat vynuogių gaminami vynai yra saldaus skonio, stipraus aromato ir šviesios gintaro spalvos. Dimyat vynuogės sunoksta rugsėjo pabaigoje. Ši veislė yra viena populiariausių Juodosios jūros regione.

Pamid

Pasak legendos, senovės trakiečiai buvo aistringi Pamid vynų gerbėjai. Pamid vynuogių vynai pasižymi maloniu gaivumu ir vaisių skoniu. Nors Pamid vynuogės Senovės Trakijos laikasi buvo paplitusios plačiai ir buvo auginamos šimtmečius, šiandien ši veislė daugiausia auginama Trakijos žemumose.

Rubin

Rubin vynuogių veislė išvesta sėkmingai sukryžminus Syrah ir Nebiolo veisles. Rubin vynuogės – tipiškos tamsiai violetinės spalvos uogos. Populiariausia ši vesilė yra Trakijos žemumose, pasienyje su Strandžos kalnu. Rubino vynuogių vynai pasižymi sodriu skoniu bei sodria raudona spalva. Išbandykite juos, būsite nustebinti! Be to, šiame krašte populiarūs  yra Syrah, Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Fran, Chardonnay ir Sauvignon Blanc vynuogių veislių vynai.

Tarptautinės vynuogių veislės

Syrah

Syrah vynuogių veislės vynai turi nuostabią ryškiai raudoną spalvą su violetiniais atspalviais. Jaučiamas intensyvus prinokusių uogų ir tabako natų aromatas, išklotas elegantišku prancūzišku ąžuolu. Vyno skonis švelnus, bet sodraus skonio. Guškštelėjus, jaučiamas ilgas aksominis poskonis.

Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon vynuogių veislės vynai yra rubino raudonumo su purpuriniu atspalviu. Aromatas intensyvus, dera raudonos ir juodos uogos. Vynas brandinimas ąžuolo statinėse. Tai vynui suteikia elegantiškų vanilės ir kitų egzotiškų prieskonių natų. Vyno poskonis yra subalansuotas, elegantiškas ir lengvai „išgaruojantis“.

Merlot

Iš Merlot vynuogių veislės gaminami vynai turi sodrią violetinę spalvą. Aromate susipina koncentruotos juodųjų vaisių, slyvų, vyšnių uogienės, prieskonių, vanilės ir žemiško atspalvio natos. Skonis dažniausiai harmoningas, intensyvus. Vyne yra mažai taninų, todėl yra „maloniai minkštas“.

Cabernet Franc

Cabernet Franc vynuogių veislės gaminami vynai yra ryškios ir sodrios violetinės spalvos. Klasikinis ir harmoningas vynas, kurio aromate dera koncentruoti prieskonių, juodųjų pipirų, juodųjų vaisių ir išskirtinio prancūziško ąžuolo atspalviai. Paragavę šio vyno, pajusite harmoningą  saldumo, aksominio intensyvumo ir ilgo poskonio sintezę.Turi mažiau taninų,

Chardonnay

Chardonnay vynuogių vynai turi intensyvią geltonai žalią spalvą. Koncentruotas ir harmoningas citrusinių vaisių, persikų, vanilės ir skrebučio aromatas. Subalansuotas ir elegantiškas skonis, apimantis tūrį, minkštumą, citrusinių vaisių gaivumą ir intensyvų skonį, užtikrina ilgą ir patrauklų poskonį.

Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc vynuogių vynai pasižymi malonia geltonai žalia spalva. Ryškus aromatas, persipinantis žalieji pipirai, žoliniai ir citrusiniai niuansai, papildyti žalio persiko užuomina. Minkštas, malonus skonis,  ryškaus gaivumo ir neretai stipresnis baltasis vynas – tai paskutinis prisilietimas, papildantis gerą Sauvignon Blanc.

Finansuoja Europos Sąjunga. Tačiau išreikštos nuomonės ir nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos arba Europos mokslinių tyrimų vykdomosios agentūros (REA) nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei pagalbą suteikusi institucija negali būti už juos atsakinga.