RINKITĖS  ES MAISTO PRODUKTUS IR GĖRIMUS SU  SGN/SKVN , KURIE GAMINAMI PAGAL MŪSŲ ISTORIJĄ IR TRADICIJAS.

Europos šalys garsėja savo maisto kultūra, patiekalais ir produktais, kurie yra labia populiarūs visame pasaulyje. Kuo toliau vystosi maisto pramonė ir technologijos, vis daugiau gamintojų siekia pasinaudoti populiaraus produkto ar prekės ženklo sėkme ir pasiūlyti vartotojams pigesnę alternatyvą, išlaikant tą patį pavadinimą. ES kokybės ženklas padeda įmonėms apsaugoti unikalų produktą iš konkrečios kilmės nuo nesąžiningos konkurencijos ir suteikia vartotojui užtikrinimą, kad produktas yra aukštos kokybės ir išskirtinis, palengvinant pasirinkimą tarp produktų.

Europos Sąjungos kokybės ženklo indikacijos:

Saugoma kilmės vietos nuoroda – SKVN

Tai produktai, labiausiai susiję su jų gamybos vieta.

Ženklinami produktai: maisto ir žemės ūkio produktai, vynai.

Specifikacija: visos gamybos, perdirbimo ir paruošimo proceso dalys turi vykti atitinkamame regione. Vynui tai reiškia, kad vynuogės turi būti atvežtos tik iš geografinės vietovės, kurioje gėrimas gaminamas.

Saugoma geografinė nuoroda – SGN

Tai ryšys tarp konkretaus geografinio regiono ir produkto pavadinimo, nes ypatingą produkto kokybę, reputaciją ar kitas savybes daugiausia lemia jo geografinė kilmė.

Ženklinami produktai: maisto ir žemės ūkio produktai, vynai.

Specifikacija: bent vienas iš daugelio produktų gamybos, perdirbimo ar paruošimo etapų vyksta regione. Vynui tai reiškia, kad bent 85 % naudojamų vynuogių turi būti išimtinai iš

geografinės vietovės, kurioje gaminamas vynas.

Pavyzdys:

Trakijos žemumose (Bulgarijos pietuose esantis vyno regionas) gaminamas vynas turi SGN etiketę. Trakijos žemumų SGN vynas gaminamas laikantis senųjų Trakijos regiono vyndarystės tradicijų ir metodų, bet ne tik naudojant tame regione užaugintas vynuoges..

Finansuoja Europos Sąjunga. Tačiau išreikštos nuomonės ir nuomonės yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos arba Europos mokslinių tyrimų vykdomosios agentūros (REA) nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei pagalbą suteikusi institucija negali būti už juos atsakinga.