Meist

Bulgaaria Veinivalmistamise ja Ekspordi Assotsiatsioon osaleb koos Baltic Gastronomy Leaders Associationiga EL-i poolt rahastatud programmis CHOOSEEU.

EL-i programmi põhieesmärk on harida, julgustada tarbijaid kujundama tervislikke eluviise ja valima kvaliteetset EL-s valmistatud toodet, valima tasakaalustatud ja jätkusuutlikku toitumist, autentseid tooteid, kasutama võimalikult palju mahe- ja taimseid tooteid. Programmi elluviimise perioodil suurendatakse usaldust EL toiduainete vastu kvaliteedi, tootmisskeemi ja hoolitsusega tervislikuma homse pärast.

Programmi sihtturud: Leedu, Läti, Eesti, Bulgaaria ja Poola

Programmi sihtrühm:

Spetsialistid, kes teevad otsuseid ja saavad tegelikult parandada ELi toodete suuremat kättesaadavust, levitamist, tootevaliku laiendamist ja teabe avaldamist lõppkasutajale. See segment on oluline, sest see  mitte ainult ei levita EL-i programmi sõnumeid, vaid tagab ka kvaliteetse toote tarne- ja turustusahela. Sellesse segmenti kuuluvad edasimüüjad, hulgi- ja jaekaubanduse spetsialistid, toitlustusasutused (restoranid, koolisööklad, kaasaegse turu esindajad).

Leedu, Läti, Eesti, Bulgaaria ja Poola avalikkus (lõppkasutajad).
Kampaania hüüdlause:

PARIM AEG on NÜÜD!

BWEA kasutab sõnumit:

  • Valige PGI/PDO-ga EL toiduained, mis on toodetud meie ajalugu ja traditsioone arvestades.

Bulgaaria veinivalmistamise ja ekspordi assotsiatsioon (BWEA) on mittetulundusühing, mille eesmärk on edendada Bulgaaria veine rahvusvahelistel turgudel. Alates selle asutamisest 2012. aastal oleme tegelenud kvaliteetsete veinide ekspordi suurendamisega ning Bulgaaria pikaajaliste veinivalmistamise traditsioonide, veiniturismi ja oskusteabe tutvustamisega.

Assotsiatsiooni põhitegevusteks on:

  • BWEA liikmete veinide edendamine
  • Kontakteerumine pikaajalist partnerlust taotlevate valitsus- ja valitsusväliste organisatsioonidega
  • Turu-uuringute ja ülemaailmse veinitootmise põhisuundumuste teabe ettevalmistamine ja levitamine
  • Konverentside, töötubade ja seminaride korraldamine reklaami- ja informatiivsel eesmärgil
  • Veiniekspordi suurendamise toetamine EL-i vahenditest rahastatavate projektide ettevalmistamise ja juhtimise kaudu

Projekti elluviimiseks lõime partnerluse Baltic Gastronomy Leaders (BGL) liiduga. BGL on 2018. aastal asutatud Leedu toidu- ja teiste põllumajandustootjate organisatsioonide liit, mille põhieesmärk on toetada tootjate toodangu eksporti ning tõsta nende kvaliteediteadlikkust ja lisandväärtust välisturgudel. BGL on teraviljade, karastusjookide, alkohoolsete jookide, mahetoiduainete ja teiste toiduainetööstuse sektori ühenduste liit.

Rahastab Euroopa Liit. Avaldatud seisukohad ja arvamused on siiski ainult autori(te) omad ja ei pruugi kajastada Euroopa Liidu või Euroopa Teadusuuringute Rakendusameti (REA) seisukohti. Nende eest ei vastuta ei Euroopa Liit ega abi andev asutus.